decor

Верховна Рада Кабміну не указ?

Link copied

Під час війни особливу увагу отримують Закони України, які куються у стінах Верховної Ради. Попередньо у ЗМІ прослідковується реакція населення на те чи інше «нововведення» і зміни до Закону України (надалі – ЗУ) «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не став виключенням.

Робота над цими змінами викликала неабиякий інтерес, лунали подекуди відчайдушні «зрада» та «інвалідів на війну», тому голова фракції Слуги Народу Давид Арахамія надавав коментар щодо питання мобілізації інвалідів та осіб, які їх доглядають.

Так, його цитата: «Хочу повторити ще раз для тих, хто знову розганяє «зраду»: питання про І, ІІ та ІІІ групи людей з інвалідністю буде врегульовано. У чинному законодавстві передбачений один доглядач на одну особу з інвалідністю за її вибором. Тільки так. І мова не про «постійний догляд», а просто про догляд».

В дійсності, ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме, п. 13 ст. 23 чітко передбачено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю.

Таким чином, саме догляд, а не постійний догляд передбачено ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Натомість додаток №5 Постанови Кабінету Міністрів України (надалі – КМУ) №560 від 16.05.2024, якою затверджено «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» для оформлення відстрочки за вищевказаним п. 13 вимагає надання й додаткових документів, не передбачених ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зокрема, й висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді (для осіб з інвалідністю II групи).

Однак, практично всі інваліди ІІ групи мають потребу саме у догляді, а не постійному догляді.

А, згідно із роз’ясненням Міністерства охорони здоров’я від 09.02.2024 постійний догляд призначають:

– людям з порушенням функцій організму внаслідок невиліковної хвороби, через які вона не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися (форма 080-4/о);

– громадянам похилого віку з когнітивними порушеннями, внаслідок яких вони потребують постійного догляду (форма 080-2/о);

– людям з інвалідністю I чи II групи, що виникла внаслідок психічного розладу (за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.07.2013 № 667).

Відповідно, прийняттям КМУ Постанови №560 від 16.05.2024 незаконно змінено умови надання відстрочки від призову, встановлені, у т.ч., й п. 13 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», оскільки змінено догляд на постійний догляд (що передбачено зовсім іншим пунктом – п. 9 ст. 23 вказаного ЗУ).

Таким чином, КМУ одним актом повністю перекреслив Закон України та фактично самостійно прийняв інший Закон.

Цікаво, чи буде реакція правоохоронців на такі «дії» працівників Кабміну?

Верховна Рада Кабміну не указ?

decor

Контакти

  • Номер телефону:

    380 (67) 223-01-05

  • Адреса:

    Вознесенський узвіз, 10А, офіс 306





    Узвіз Вознесенський 10А, офіс 306
    Київ, 04053
    Україна