decor

Від тюрми і від суми…

Link copied

Цей вислів кожен чув хоча б раз у житті. Але, найбільш актуальним він лишається для підприємців та підприємств. Наприклад, як часто лунали у ЗМІ репортажі про рейдерське захоплення будки безхатька чи вилучення його добової склотари правоохоронцями? А, ось блокування діяльності підприємства, «гучні» затримання злочинців та інших осіб, які винні ледь не у всіх «економічних» статтях кримінального кодексу України майже не щодня.

В дійсності, з урахуванням війни у нашій країні, директору чи власнику бізнесу отримати «підозру» та подальше затримання – це як «добрий день». І у багатьох випадках претензії правоохоронців можуть ґрунтуватись навіть не щодо діяльності самого підприємства, а взагалі якогось контрагента. Для гарної медійної картинки ще виявиться, що такий контрагент «співпрацює» або перевіряється співпраця з підприємствами з ДНР чи ЛНР, а тим більше росії, то вважай, вже і вирок можна писати. І найгірше в таких ситуаціях те, що довести відсутність зав’язків з країною-агресором та її сателітів вимагає часу, який можна провести у СІЗО. Адже, саме запобіжний захід у такій категорії справ відіграє ключову роль у системі тиску на бізнес, адже, якщо «горішок не луснув» після допитів, обшуків та затримання, то на швидкий результат слідчим та прокурорам не варто очікувати, тому практично останнім козирем лишається – тримання під вартою.

Звісно, вибір запобіжного заходу залежить від сторони обвинувачення, але остаточне рішення приймає слідчий суддя/суд.

Саме, слідчий суддя стає ключовою фігурою, якій потрібно довести, що директор/власник бізнесу вже й не настільки негідник, як його змальовує сторона обвинувачення або ж взагалі не має відношення до кримінального правопорушення.

Саме тому, потрібно заздалегідь підготувати відповідні докази, які будуть у володінні адвоката, щоб візит правоохоронців не став неприємним сюрпризом.

Важливо зібрати документи про особу, наприклад, характеристики з місця роботи/навчання/проживання, інформація про стан здоров’я (наприклад, деякі хвороби виключають можливість утримання в умовах СІЗО).

Також враховуються такі обставини як наявність сім’ї, осіб на утриманні (діти, батьки похилого віку чи інші особи). Варто зібрати і підтвердження наявності майна та доходів, адже слідчий суддя може застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави і саме докази майнового стану особи будуть враховані, щоб розмір застави не мав характеру завідомо непомірного. Якщо ж тільки сторона обвинувачення надасть свої докази майнового стану особи, то тільки вони і будуть враховані.

Варто заздалегідь виготовити копії сторінок паспорту для виїзду за кордон, щоб підтвердити відсутність фактів такого виїзду або ж факт постійного повернення в Україну для нівелювання ризику переховування від органів досудового розслідування та/або суду.

Окрім цього, якщо мова йде про «економічні» чи службові кримінальні правопорушення, то адвокат обов’язково повинен мати копії документів, якими закріплені службові/посадові обов’язки особи. Такий документ допоможе у т.ч., й нівелювати певні аспекти повідомлення про підозру чи взагалі спростує причетність особи до вчиненого кримінального правопорушення.

Також оцінюється репутація особи. Для цього можуть бути використані рішення суду про захист честі, гідності та ділової репутації або інші докази.

Звісно цей перелік є орієнтовний та може бути збільшений в залежності від конкретних обставин.

Погодьтесь, часу, щоб збирати всі ці документи у той момент, як особу затримано та буде доставлено до суду для обрання запобіжного заходу, сформувати ефективну стратегію захисту, підготуватися до судового засідання та ще й встигнути поспілкуватися із клієнтом просто може не вистачити.

Саме тому, потрібно завчасно обговорити зі своїм адвокатом можливі ризики, підготувати необхідні документи для побудови лінії захисту під час обрання запобіжного заходу та узгодити всі можливі питання.

Окрім цього, якщо Ви знаходитеся у «зоні ризику» та ще не знайшли адвоката, то не варто випробовувати долю та вислів «від тюрми і від суми не зарікайся», який не втрачає актуальності й у наші дні.

Саме захист бізнесу від неправомірних дій державних органів, від запитів правоохоронних органів є однією з успішних практик наших адвокатів.

+380672230105

Звертайтесь, ми завжди стоїмо на сторожі Ваших справ та інтересів!

Від тюрми і від суми…

decor

Контакти

  • Номер телефону:

    380 (67) 223-01-05

  • Адреса:

    Вознесенський узвіз, 10А, офіс 306





    Узвіз Вознесенський 10А, офіс 306
    Київ, 04053
    Україна